Únor 2007Kobra 11 - O seriálu

26. února 2007 v 16:55 Kobra 11
... jejich revírem je dálnice ...
....jejich tempo je vražedné ....
... jejich protivníci jsou překupníci kradených aut, vrahové a vyděrači ...
... muži KOBRY 11 pracují ve dne v noci ...
... jejich úkolem je chránit naší bezpečnost ...
--------------------------------------------
Seriál Alarm für Cobra 11 (u nás vysílaný pod jednoduchým názvem Kobra 11), prvotřídní německá akční show plná strhujících akcí, vzrušujících příběhů, bystrých a pohotových vyšetřovatelů a samozřejmě burácení silných motorů v závodě na život a na smrt. Pilotní film "Bomby na 92.kilometru" byl odvysílán 12. března 1996 na RTL a sledovalo jej ohromujících 10 milionů diváků. Svým ztvárněním seriál Kobra 11 přinesl na německé obrazovky zcela nový typ programu: akční seriál, který vzniká v čistě domácí produkci a na 100% se vyrovná svým hollywoodským vzorům. Po svém senzačním uvedení se brzy stal hitem nejen v Německu, ale i v mnoha dalších zemích světa. Po odvysílání pilotního filmu a dalších osmi epizod první série se televize RTL rozhodla dle výborné sledovanosti na dalším natáčení. Dnes je na světě již přes 150 epizod v deseti sériích a další se stále natáčí! Kobra 11 se poprvé dostala na naše obrazovky prostřednictvím TV Nova na podzim roku 1997.

Na počátku Kobry 11 byly hlavními postavami komisaři Frank Stolte (Johannes Brandrup) a jeho partner Ingo Fischer (Rainer Strecker), který byl hned ve druhé epizodě seriálu zastřelen při jedné akci na parkovišti. Jeho nástupcem se stal sympaťák Semir Gerkhan (Erdogan Atalay), odvážný komisař, milující improvizaci a bravurně ovládající volant. Po odchodu Franka Stolteho dostává i Semir nového kolegu, kterým se stává André Fux (Mark Keller). Díky svému hudebnímu nadání, které jsme mohli vidět v epizodě "Smrtící sláva" (kde si zazpíval se skupinou Scooter), se Mark rozhodl na konci třetí řady v epizodě "Smrt malého chlapce, Osamělé vítězství" opustit roli komisaře Andrého Fuxe. Scénáristé nechali Andrého divácky atraktivně zemřít na jedné nebezpečné akci na Malorce, kde měl spolu se Semirem zadržet mezinárodního zločince Karlose Bergera, ale ten Andrého zabil harpunou. Ani Semirova akce ho bohužel nezachránila. Tím končí účinkování Andrého v Kobře 11.
Uvolněnou roli po Andrém obsadil Tom Kranich (René Steinke). Uvedení nového kolegy do seriálu bylo prostřednictvím pilotního filmu "Pekelná jízda na dálnici A4". Tom se náhodou dostane do neovladatelného Mercedesu, který se rychlostí 170 km/h řítí po dálnici směrem do města či ke zvednutému mostu. Celá akce šťastně končí a tím byla odstartována nová éra seriálu Kobra 11. A je tu opět další změna. René Steinke se ke konci šesté série v epizodě "Stíny minulosti" seznámí při pátrání po drogovém bossovi s Elenou Krügrovou. Elena otěhotní a s Tomem plánují svatbu. Vše se ale rozplyne v další, poslední epizodě šesté série s názvem "Rozloučení", ve které Elena umírá ve voze s připravenou bombou pro Toma. Ten, po dopadení jejího vraha, podává u dálniční policie výpověď.
Jeho nástupcem se jako vrchní komisař dálniční policie stává Jan Richter (Christian Oliver). Jeho premiérou v seriálu je pilotní film k sedmé řadě s názvem "Křest ohněm", ve kterém jde Jan po vrahovi svého kamaráda. Zpočátku si ale se Semirem vůbec nerozumí, ale nakonec spolu celý případ vyřeší. Jan Richter je k vidění ještě v 8.řadě Kobry 11, na jejímž konci, v epizodě "Extrém", ze seriálu neznámo jak odchází.
Devátou sérii zahajuje epizoda s názvem "Návrat" (Comeback), ve které neznámý vyděrač, přímo před zraky Semira, odpálí bombu ukrytou v poštovní dodávce, kde uhořela mladá řidička. Semir se rozhoduje, že po vyřešení případu odejde od dálniční policie. Během pátrání ale narazí na svého bývalého parťáka Toma Kranicha, který mu s vyřešením případu pomůže. Nakonec se oba dohodnou na další spolupráci s dálniční policií a tak se Tom stavá Semirovým "staro-novým" parťákem. Zanedlouho, na konci desáté série, se ale René Steinke, představitel Toma Kranicha, opět rozhodl z Kobry 11 odejít. Zatím ještě není známo, jak jeho role v Kobře 11 skončí.
Již není tajemstvím, že na uvolněné místo je nasazen komisař Chris Ritter, kterého představuje herec Gedeon Burkhard (známý například jako Alex Brandtner ze seriálu Komisař Rex). První díly s Chrisem by měla televize RTL vysílat na podzim roku 2007.
Vyšetřovatele bude jako vždy podporovat skupina profesionálů v čele se šéfovou Annou Engelhardtovou (Charlotte Schwab), se sekretářkou Andreou Schäferovou (Carina Wiese), kterou od desáté série nahradí Petra (Martina Hill) a policejními úředníky Horstem Herzbergerem (Dietmar Huhn) a Dieterem Bonrathem (Gottfried Vollmer).
--------------------------------------------
Obecné informace -
Německý seriál Kobra 11 se může s úspěchem rovnat obdobným sériím americké provincie. Spolupráce jeho tvůrců s automobilkami BMW a Mercedes, a práce 10 až 16 kamer vykonaly své. Režisér a specialista na akční scény Hermann Joha ručí za nejlepší úroveň kaskadérských záběrů.
Natáčení celého projektu financuje německý televizní gigant RTL Television a jedna epizoda ho průměrně přijde na cca 10 milionu Kč. Spotřebuje se v průměru 10 až 25 automobilů na jednu epizodu. Jejich likvidace je okořeněna dlouhými skoky a ohlušujícími explozemi, jaké jsou na našich obrazovkách k vidění poprvé. Od začátku Kobry 11 jich tak podle RTL šlo do šrotu už přes 3000 (slovy přes tři tisíce)!
Natáčení, které zpočátku probíhalo v okolí Berlína, se od 3.série přesunulo do Kolína nad Rýnem, Düsseldorfu a Hürthu. Zajišťuje jej německá "kaskadérská" firma Action Concept, která svými výkony může směle konkurovat hollywoodským akčním filmům. Často musí ale štáb použít i výkonnou počítačovou techniku, aby dosáhl požadovaných výsledků a efektů. "Používáme stejnou technologii, s jakou pracovali filmaři snímků "Den nezávislosti" nebo "Godzilla". Auta by při explozích nikdy nelétala tak vysoko a daleko," vysvětlil programový ředitel televize RTL Marco Conrad.
Info: Seriál Kobra 11 vysílá slovenská stanice Markíza každý všední den okolo 16:00
Anketa - Jaký seriál máte nejraději?

24. února 2007 v 18:54
Ahojky :) Budu ráda, když zahlasujete do ankety...Děkuju

Gilmorova děvčata - O seriálu

24. února 2007 v 17:54 Gilmorova děvčata
Seriál je zajímavý svým odlišným humorem, který se neblíží ani sitcomu ani "britskému". Je spíše bizarní. Zvláštní dialogy leckdy "o ničem". Podivné způsoby rozhovorů. Neuvěřitelné výmluvy. Zajímavá přirovnání. Díky tomu je seriál příjemným oddechem, kdy si užijete osudy hrdinů tohoto seriálu a přese všechnu bizarnost postav, vtipů a situací, není těžké uvěřit, že se to tak může dít.

Nespoléhá na motivy sci-fi, teenagerské romantiky, školní prostředí ani oplzlé vtípky a svým odlehčeným svěžím humorem se vymyká seriálové tvorbě tzv. pro mládež a je napůl cesty k seriálu pro celou rodinu.
Hlavní hrdinka seriálu, v první sérii třiatřicetiletá Lorelai Gilmore je krásná, vtipná, na kávě závislá vedoucí hotelu Nezávislost a hlavně svobodná matka šestnáctileté Rory. Bydlí v malém connecticutském městečku Stars Hollow, kde starosta Taylor Doose každý týden pořádá nějakou slavnost, slečna Patty dává hodiny tance, Kirk nejspíš rozjíždí další ze svých neuvěřitelně úspěšných podniků a nejlepší kávu tu zaručeně koupíte v bistru U Luka .

V první sérii se s Gilmorovými děvčaty setkáte v okamžiku, kdy je Rory, velmi chytrá studentka, která sní o studiu na Harvardu a kariéře novinářky, přijata na exkluzivní soukromou školu Chilton. Jelikož Lorelai nemá dost peněz na školné, je nucena požádat o pomoc své bohaté rodiče Emily a Richarda, s nimiž se posledních šestnáct let - od narození Rory - příliš nevídá. Ti souhlasí - výměnou za každotýdenní páteční večeře v sídle Gilmorových - a tak má Rory šanci dostat se o krok blíž ke své vysněné škole. A poznat nové spolužáky - Paris Gellerovou, šefredaktorku školních novin, premiantku a na dlouhou dobu i Roryinu nepřítelkyni číslo jedna, její kamarádky Louise a Madeline nebo okouzlujícího Tristana. Samozřejmě jsou tu i ti "staří" starshollowští přátelé, v první řadě Roryina nejlepší kamarádka Lane Kim, dcera velmi konzervativní majitelky obchodu se starožitnostmi a velká hudební fanynka. A taky Dean. Kluk, co se do města přistěhoval sice nedávno, ale i za tu krátkou dobu si stihl získat Roryino srdce.

Ani máma Lorelai nemá život snadný. Pracuje jako vedoucí hotelu Nezávislost společně se svou nejlepší přítelkyní a nejbáječnější kuchařkou pod sluncem Sookie St.James a trošku bláznivým Francouzem Michelem; svůj den si nedokáže představit bez kávy a palačinek od Luka Danese; každý pátek musí strpět večeři u rodičů, kteří jí ještě stále nedokázali odpustit, že v šestnácti otěhotněla, odešla ze školy i z domu, a život jí sem tam obrátí vzhůru nohama okouzlující Christopher, její dětská láska a Roryin otec. A co teprve milostný život! Jedním slovem tragédie...tedy aspoň do doby než se na obzoru objeví Roryin sympatický profesor angličtiny Max Medina. Bude on pro Lorelai ten pravý?


Druhá série nám ukáže, že Max ten pravý nebyl. A možná ani Dean není ten pravý pro Rory... zvlášť když se ve městě objeví nový kluk - Lukův problémový synovec Jess Mariano, který sdílí s Rory nejen lásku ke knihám. I letos bude Stars Hollow plné napínavých dramat: Lorelai zruší svatbu s Maxem, protože je stále zamilovaná do Christophera, ale záhy zjišťuje, že Chris si k nové práci a novému autu pořídil i novou přítelkyni a tentokrát to myslí vážně; Rory je na přání prarodičů uvedena do společnosti; Richard má problémy v zaměstnání a svými neustálými změnami nálad dohání Emily k šílenství; Paris se rozhodne stát studentskou prezidentkou; Sookie se vdává - a ženichem není nikdo jiný než její dodavatel ovoce a zeleniny Jackson; Christopher se rozejde s přítelkyní, a tak on a Lorelai mají možná šanci na nový začátek. Nebo se jim něco zase postaví do cesty?


Přichází třetí série a s ní i Roryin poslední rok na Chiltonu. Léto nebylo pro Gilmorovic děvčata zrovna jednoduché - Lorelai se musela vypořádat s faktem, že Chris a jeho přítelkyně Sherrie čekají dítě, Rory se zase nemohla rozhodnout mezi Deanem a Jessem. S novým školním rokem přichází i spouta nových změn... Lorelai je bez přítele, a tak musí strpět dohazování své matky Emily, která by ji nejraději viděla po boku nějakého milionáře, rande s Kirkem i narození Chrisovy dcery Gigi. Navíc začíná přemýšlet o tom, zda náhodou necítí něco k majiteli svého oblíbeného bistra; vybere si na to ale špatnou dobu, protože v Lukově životě se objevuje vážná známost, právnička Nicole. Rory má po starshollowském tanečním maratonu jasno - rozchází se s Deanem a začíná chodit s Jessem...jenže ani tenhle vztah nesměřuje ke šťastnému konci. Lane začne hrát v kapele a zamiluje se do Davea, který má daleko ke korejskému studentovi medicíny, kterého si pro svou dceru představuje paní Kimová... Hotel Nezávislost vyhoří a Lorelai se Sookie se tak znova vrací ke svému snu otevřít si vlastní hotel...


Čtvrtá série začíná návratem Lorelai a Rory z jejich vysněného výletu do Evropy. Nejsou ale jediní, kdo prožil dobrodružné léto - Luke se vydal s Nicole na plavbu po moři a oženil se! A už se dokonce i rozvádí... Rory se stále ještě nevzpamatovala s Jessova náhlého odchodu a už je tu Dean se šokující novinkou - pozváním na jeho svatbu s Lindsay; k tomu přidejte ještě první rok na nové škole (ne Harvardu, ale Yalu), nové profesory, spolužáky i spolubydlící, stres s učením a ve vedlejším pokoji nikoho jiného než Paris a asi si dokážete představit, že letošní rok nebude pro Rory dvakrát nejsnadnější. Lorelai se Sookie si otvírají cateringovou společnosti a pomalu ale jistě se pouštějí do vlastního podnikání. Jackson a Sookie čekají dítě. A Kirk? Kirk má holku a na přání vám to klidně milionkrát zopakuje :)
Když už jsme u milostného života...Paris se zamiluje do svého profesora Ashera, Rory si vyjde na rande s "naháčem" Martym, Lorelai si začne s Richardovým obchodním partnerem Jasonem a Luke se snaží dát dohromady své manželství s Nicole... Jenže na konci je všechno jinak. Lorelai si na svatbě Lukovi sestry uvědomuje, koho dlouhá léta miluje, a na slavnostním otevření hotelu U Vážky to konečně přizná (svědkem jejího prvního polibku s nejmenovaným majitelem bistra je i nahý Kirk). Rory se znova setkává s Jessem, který ji vyzná lásku a požádá ji, aby s ním utekla - Rory ho odmítne...a končí v náruči ženatého Deana...


Na začátku páté série je celé město na nohou. Luke a Lorelai spolu? To přece nejde. Dokážete si představit, jaké důsledky by mohl vyvolat jejich rozchod? Jestli ne, Taylor vám moc rád poradí. Liz a TJ měli na svatební cestě nehodu a tak Luke musí na čas odjet jako výpomoc na renesanční trh. Mezi Lorelai a Rory vládne napětí po té, co Lorelai přistihla Rory a Deana v posteli. Rory situaci řeší útěkem do Evropy, kam odjíždí s Emily na dovolenou...
I tentokrát se dočkáte řady zvratů...Lorelai a Luke konečně vypadají šťastně. Ohrozí jejich vztah nějak fakt, že Chrisova žena Sherry utekla a nechala ho samotného s malým dítětem? Rory po návratu z Evropy začne chodit s Deanem, přestože je stále ženatý. Brzy je ale jasné, že jejich vztah nebude klapat a po party, kde se Emily a Richard snaží dohodit své vnučce některého z bohatých studentů Yalu, se rozchází. Rory se pouští do učení a do práce v novinách a pomalu se sbližuje s okouzlujícím (a shodou okolností i bohatým) spolužákem Loganem Huntzbergerem. Lane se, poté co ji máma vyhodila z domu, stěhuje do bytu se Zachem a Brianem z kapely...navíc mezi ní a Zachem přeskočí jiskra. Emily a Richard jsou na nože a chtějí se rozvést...a chvíli jim potrvá, než si zase uvědomí, že bez sebe nemohou žít. Lukova sestra Liz a její manžel TJ se k Lukově velkému nadšení stěhují do Stars Hollow; Paris se dává dohromady s šéfredaktorem Doylem a Sookie je už zase těhotná. A co teprve konec! Rory ukradne s Loganem loď, skončí ve vězení a po hádce s mámou se stěhuje k prarodičům. Lorelai je na dně...a učiní Lukovi neodolatelnou nabídku.


Šestá série nám přinese víc drama než komedie. Všechno se pomalu ale jistě hroutí... na scéně se objevuje Lukova dvanáctiletá nemanželská dcera April, kvůli níž Luke nakonec odloží svatbu. Do Lorelaina života se vrací teď už rozvedený a díky dědictví po příbuznému velmi bohatý Christopher, kterému Lorelai pomáhá s výchovou dcery. Vztah Lane a Zacha nabírá na obrátek, Zach požádá Lane o ruku a dostává se do nelehké situace - musí přesvědčit paní Kimovou, aby svolila ke svatbě. Lorelai a Rory spolu dlouhou dobu nemluví kvůli událostem minulého roku, navíc Lorelai naprosto nesouhlasí s dceřiným rozhodnutím opustit školu. Naštěstí Rory (díky návštěvě Jesse, který studuje na univerzitě a vydal svoji první knihu) dostane rozum, vrací se na Yale a usmiřuje se s mámou. Paris se stává šéfredaktorkou yaleských novin, ale je toho na ní moc, ohrožuje to její vztah s Doylem, a po té, co se skoro zhroutí, je donucena svoji pozici opustit a přenechat ji...Rory :) Vztah Rory a Logana je plný vzestupů a pádů, a když už to konečně vypadá, že budou spolu šťastní, dozvídá se Rory šokující novinku - hned po promoci odjíždí Logan pracovat do Londýna...

Čarodějky - O seriálu

24. února 2007 v 13:46 Čarodějky
Nápad, vytvořit seriál Čarodějky se zrodil už v devadesátých letech, když jeden z výkonných ředitelů Warner Brothers, Jamie Keler, viděl doma na kabelovce Čarodějky z Eastwicku. Nápad přenést nadpřirozené síly do formy televizního seriálu se mu velmi zalíbil, a tak se obrátil na společnost Spelling Entertainment a scénáristku Constance Burge, která pro scénář použila všeobecně známé čarodějnické motivy a své vlastní zkušenosti se dvěma sestrami. Sestavila tak příběh, který se točí kolem sester Halliwellových, tří holek, kterým je něco přes dvacet a žijí spolu v San Franciscu. Přijdou na to, že jsou vlastně čarodějky, které mohou díky svým nadpřirozeným schopnostem bojovat se zlem. Prue, nejstarší z nich, dokáže pohybovat předměty pomocí telekineze. Piper dokáže zastavit čas a bezstarostná Phoebe, ta nejmladší, umí předvídat budoucnost. Ze samého scénáře se vyklubal pilotní díl s relativně neznámou Lori Rom hrající Phoebe, Holly Marií Combs coby Piper a Spellingovou starou známou Shannen Doherty v roli Prue. Pilot se všem zamlouval, a tak dostal seriál zelenou a natáčení mohlo začít. Jenže týden před tím, než padla první klapka, Lori Rom z celého projektu nečekaně vycouvala. Naštěstí se ukázalo, že náhlá změna se pro Čarodějky nestala prokletím. Spelling nabídl uvolněnou roli Phoebe televizní veteránce Alysse Milano. Celý pilot se tedy natočil znovu s Alyssou a seriál se konečně mohl naplno rozjet. K velkému překvapení se z Čarodějek stal nejúspěšnější start Warner Brothers v historii. Hned první díl přilákal k obrazovkám 7,7 milionu diváků. Hlavně díky kouzelné chemii mezi hlavními představitelkami se Čarodějky staly novým hitem číslo jedna a najednou stál štáb před novým úkolem: přetavit tak nadějný začátek ve stabilní a kvalitní podívanou. Ale jakmile se scénáristé naučili využívat vedlejší magické postavy, aby tak oživili všední starosti hlavních hrdinek, měli vyhráno. Když se u Halliwellových neřešily problémy s chlapy a prací, bojovaly holky s démony a černou magií. Pánskou část publika tak k seriálu táhla akce, zatímco dívkám se líbily sesterské vztahy a vlastně i fakt, že hlavnímy hrdinkami seriálu jsou pro změnu holky a ne kluci. Po první sérii se staly Čarodějky takovým nenápadným, ale zaručeným trhákem. Warner Brothers si je hýčkali jako svůj tajný elixír. Jenže na konci třetí série přišel nečekaný zádrhel - Shannen Doherty z ničeho nic seriál opustila. Tým scénáristů se tak rozhodl nechat postavu Prue ve finále třetí série zemřít a představit místo ní Paige, nevlastní sestru Halliwellových, která se svými schopnostmi Prue mezi čarodějkami zastoupí. Pro takovou roli musel Spelling a jeho tým najít nějakou talentovanou dívku, která by byla podobná herečkám Combs a Milano a byla by okamžitě k dispozici. Tak přišla chvíle pro Rose McGowan. S jejím příchodem se otevřelo úplně nové pole působnosti. A tak Čarodějky už dávno oslavili jubilejních 150 epizod a v Americe momentálně běží poslední osmá série. Což zanamená, že tento seriál kouzlil na televizních obrazovkách neuvěřitelných osm let.
Info: Čarodějky právě vysílají na polské stanici Polsat každou sobotu okolo 12:45 a také na slovenské Markíze a to 2 díly po sobě každou neděli od 11:45

Krok za krokem - O seriálu

24. února 2007 v 13:03 Krok za krokem
Příběh začíná na Jamajce, kde se jedna ovdovělá kosmetička - Carol Fosterová - zamilovala do rozvedeného stavitele Franka Lamberta. Láska na první pohled způsobila, že se ještě na Jamajce vzali... Později sice zjistí, že sňatek nebyl právoplatně uzavřen, ale ani tato komplikace je nezaskočí a svatbu zopakují. Frank se se svými dětmi a prasetem ihned po návratu z dovolené, nastěhuje k Fosterovým, čímž oběma stranám způsobí pořádný šok. Frank by sice Fostertovým nijak nevadil, zato jeho ratolesti ano a mezi dětmi začne nefalšovaná válka.
JT se s Danou již znají ze školy, kde jí strčil do skříňky krysu. Karen je Al pro smích kvůli tomu, že myslí stále jen na krásu a kluky, zatímco Al je takové zvláštní děvče, které vyrůstalo mezi chlapci, má rádo sport a nesnáší typicky "dívčí" záležitosti - např. módu nebo make-up. Mark Foster je rodinný génius, má však pro svou přílišnou chytrost problémy (nejen) s dívkami.
Aby to nebylo málo, v kosmetickém salónu, který je součástí domu, pracuje Carolina svobodná a neustále vdavekchtivá sestra Penny Baker a jejich matka Ivy, které rády přispějí do rodinného ruchu. Ze strany Lambertových je tu kromě otce a dětí navíc zvláštní synovec Cody Lambert, který se usídlí v karavanu na dvorku.
S přibývajícím časem se hrany obrušují a problémy mezi rodinami ustupují do pozadí a spíše se soustředí na spory JT-Dana/ Al-Dana/ Al-Karen. Cody časem odchází do Ruska, Frankovu firmu jednu chvíli decimuje pohroma jménem Blesk, Carol si přivádí přítele Jean-Luca Rieupeyrouxe, s nímž také ve městě vybuduje nový salon. V prostorách starého je pak vytvořen byt pro JTho a jeho nejlepšího kamaráda Riche, kterého ovšem zbytek rodiny - alespoň zezačátku - příliš nemiluje.
Frankovi a Carol se také narodí společné dítě, dcera Lilly. JT si najde přítelkyni - šikovnou a pohlednou automechaničku Samanthu Milano a Dana se oproti vší logice zamiluje do Riche.

Sedmé nebe - O seriálu

24. února 2007 v 12:47 Sedmé nebe
Americký rodinný seriál, jehož příběhy se točí kolem slastí a strastí v životě reverenda Erica Camdena, jeho ženy Annie a jejich velmi početné rodiny.
Nejstarším z Camdenových dětí je Matt, na začátku seriálu student střední školy a ochránce mladších sourozenců. Nejstarší dcera, Mary, je taktéž studentka střední školy a kromě hraní basketbalu také ráda radí mladší sestře Lucy se vztahy a jinými problémy. Simon je druhý nejmladší, šarmantní kluk chodící na základní školu. Často se stará o mladší sestru Ruthie, které pomáhá se vším, co jí v jejich 5 letech může na světě potkat.
Kromě lidských členů je v rodině ještě pes Happy, který v některých dílech zaujímá jednu z hlavnějších rolí.
Jelikož jsou v rodině děti různého věku, seriál je hned od záčátků více rozmanitý a dělí se na větší množství "životních příběhů". Potýkají se samozřejmě s různými problémy, které ovlivňují zápletky jednotlivých dílů. Kromě rodiny samotné jsou zde samozřejmě jejich příbůzní, kamarádi a známí ve větších či menších rolích. Během seriálu se rodina dokonce ještě o další dva členy rozroste.(Annie a Ericovi se narodí dvojčata - David a Samuel)

Seriál byl nominován mimo jiné na cenu Emmy, získal také 25 jiných cen z oblasti televizní tvorby a na dalších 45 byl nominován .

Vítám Vás na mém blogu :-)

23. února 2007 v 18:36
Ahojky! Zatím se tady jen rozkoukávám, ale věřím, že tady postupem času něco přibyde...
Zatím se mějte nááááááádherně....Pá!