Gilmorova děvčata - Herecké obsazení

25. března 2007 v 17:31 |  Gilmorova děvčata
Lauren Graham = Lorelai
Lauren Helen Graham se narodila 16.března 1967 v Honolulu na Havaji. Když jí bylo pět let, rodiče se rozhodli odtud odstěhovat a tak Lauren vyrůstala ve městě Fairfax ve Virginii s otcem Larrym , její matka Donna odešla od rodiny do Evropy, aby pracovala na své pěvecké kariéře. Larrymu Grahamovi se přezdívá "Král čokolády," protože vlastní továrnu na její výrobu. V roce 1981 se táta znovu oženil a vzal si jistou Karen. Lauren byla už jako malá blázen do koní a chtěla se stát jockeyem, ovšem, byla už tehdy příliš vysoká.
Herectví objevila na základní škole a na střední škole již hrála v několika představeních. Lauren vystudovala Barnard College (New York), kde získala titul bakalář a Southern Methodist University's Medows School of the Arts (Dallas), kde získala titul magistr herectví a to v roce 1992.
Do Los Angeles přišla Lauren v roce 1995 a pracovala jak číšnice, než dostala roly Shelly v první sérii seriálu Caroline in the city. Pak už se příležitosti na hostování v seriálech, jako News Radio, Law and Order, Seinfeld a 3rd Rock From the Sun, jen hrnuly. Následovaly větší role v Conrad Bloom, Townies a M.Y.O.B. Průlom v její kariéře nastal, když získala roly Lorelai Gilmore. Byla několikrát nominovaná na různé ceny, včetně Zlatého glóbu.
Na stříbrném plátně se objevila poprvé v roce 1998 ve filmu Nightwatch, také si zahrála s velkou hvězdou Keanu Reevesem ve filmu Sweet November v roce 2001. V poslední době jste ji mohli vidět ve filmech Bad Santa a Seeing Other People. Brzy se na plátně kin objeví po boku Vina Diesela v The Pacifier.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexis Bledel = Rory
Alexis Bledel se narodila 16.září 1982 v Houstonu, v Texasu. V osmi letech hrála v místním divadle v inscenacích Čaroděj ze země Oz, Naše město a Aladin. Později šla na Lutheánskou střední školu Svatého Marka. Jako 16-ti letá dostala přihlášku na konkurz do modelingové agentury pořádající místní promenádní show.Všimli si jí větší společnosti a tím odstartovala její skutečná kariéra. Po maturitě na střední škole se zapsala na New Yorskou univerzitu, kterou první rok dokončila jako herečka. Přes svoji agenturu se seznámila se svým současným manažerem, který ji začal posílat na přehlídky po celé Americe, kde pracovala a uplatňovala svůj talent.
Alexiina velká pauza v kariéře modelky přišla, když se v N.Y. přihlásila do konkurzu na TV seriál Gilmorova děvčata. Režisér ji ihned vyslal do L.A., kde o ní s úsměvem na tváři říkají: ,,Všichni jsme se do ní zamilovali, je úžasná." Nikdy v žádném seriálu nehrála, a tak pro ni role v seriálu byla současně experimentem, kterým chtěla mládeži ukázat život teenagera bez alkoholu a drog. Pilotní film k seriálu byl natočen v Torontu a první epizodu obyvatelé Ameriky mohli shlédnout už 5. října roku 2000. Když zrovna Alexis nepracuje, ráda čte, fotografuje, poslouchá muziku, chodí do kina a volný čas tráví s rodinou.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jared Padalecki = Dean
Narodil se 19.7.1982 v Texasu. Jared Paladecki vystudoval Madisonskou střední školu v San Antoniu. Hodiny herectví bral již ve svých dvanácti letech. V roce 1999 byl jedním ze dvou vítězů soutěže "Claim to Fame". Dříve než byl obsazen do Gilmorových děvčat, natočil pro NBC pilotní film, který nikdy nebyl odvysílán. Zamýšlel, že půjde na Texaskou univerzitu, ale po získání role Deana změnil své plány. Jeho blízkým přítelem je herec Chad Michael Murray, který v Gilmorových děvčatech ztvárnil Tristana. Roku 2005 ztvárnil roli Wadea ve snímku Dům voskových figurín.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Scott Patterson = Luke
Scott Patterson se narodil 11.9. 1958 v Philadelphii ve státě Pensylvania, ale vyrůstal v New Jersey. Navštěvoval Rutgers University, kde se věnoval studiu literatury. Herectví začal studovat v New Yorku u slavných učitelů Roberta Lewise a Sondry Lee. Po studiu se objevil mnohokrát v několika představeních, například v Rasputinovi nebo Slečně Julii, v The Actors Studio.
Od roku 1980 do roku 1988 hrál v nižší lize baseball (za týmy New York Yankees, Atlanta Braves, and Texas Rangers).
Od té doby se Scott objevil na obrazovce v Little Big League s Timothy Busfieldem a Jasonem Robardsem, a v Three Wishes s Patrickem Swayzem a Mary Elizabeth Mastrantonio. Také zazářil v nezávislých filmech Highway 395 a Rhapsody in Bloom s Penelope Ann Miller.
Scott se i objevil v několika televizních seriálech, jako třeba ve Will & Grace nebo It's Like, You Know, kde většinou ztvárňoval romantické role. V roce 2004 propůjčil svůj hlas animovanému seriálu. Nám je samozřejmě nejvíce známý jako Luke Danes, majitel bistra, v Gilmorových děvčatech.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sean Gunn = Kirk
Sean je nejmladším z šesti dětí. Zatímco všichni jeho čtyři starší bratři pracují v zábavním průmyslu, jeho sestra se vydala jinou cestou a stala se advokátkou. Sean se narodil a vyrůstal v St. Louis, v Missouri, a už jako malý chtěl být hercem. Na střední škole ho láska k divadlu dovedla k tomu, aby se zapsal na Goodmanovu divadelní školu. Po odabsolvování strávil Sean dva roky v Chicagu, kde režíroval řadu her. Domníval se, že udělá kariéru jako divadelní režisér, pak však dostal několik nabídek na účinkování v reklamách a filmech v Chicagu. Rozhodl se tedy věnovat herectví a zamířil do Los Angeles, kde byla hned jeho první role hostování v pilotním dílu. Když právě nepracuje, věnuje se řadě sportů. V současné době bydlí v Los Angeles.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Matthew Charles Czuchry = Logan
Narodil se 20. května 1977. Spolu se svým otcem, profesorem, a svými třemi staršími sourozenci vyrůstal na farmě na venkově v Tennessee. Matt promoval v roce 1999 s vyznamenáním na Charlestonově vysoké škole v Jižní Karolíně. Zde se stal kapitánem tenisového týmu a hrál tenis za NCAA. Účastnil se tamního vysokoškolského divadla a vyhrál cenu Mr. College of Charlesto 1998. Jeho zájem o herectví pokračoval a po ukončení studií se mu za podpory své rodiny rozhodl dále věnovat. V Young Americans potak svoji dnes již bývalou přítelkyni Kate Bosworth, se kteoru měl v letech 2000 - 2002 známost. V současnoti vystupuje především jako Logan Huntzberger v Gilmorových děvčatech. Když zrovna nepracuje, rád si zahraje basketball.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milo Anthony Ventimiglia = Jess

Narodil se 8. července 1977 v Kalifornii. Již v osmi letech se rozhodl, že vyhraje Oskara. O deset let později - poté, co si na střední škole zahrál v řadě her - získal stipendium na letí program prestižní sanfranciské školy. Za posledních pět let Milo zaujal diváckou pozornost ve filmu, v televizi a také v divadle. Na velkém plátně se objevil v nezávislých filmech Massholes a Sheer Bliss či v krátkém filmu Nice Guys Finish Last. Na televizní obrazovce si opakovaně zahrál v seriálu Opposite Sex. Milo rád surfuje, také jezdí na skateboardu a snowboardu. Věnuje se taktéž charitě.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edward Herman = Richard Gilmore
Narozen 21. června 1943. Držitel cen Emmy i Tony, se může pyšnit působivou kariérou , kterou si v divadle, u filmu a v televizi budoval více jak třicet let. Na velkém plátně ztvárnil řadu památných postav. V televizi se objevil v šestiepizodním příběhu The Practice, který mu v roce 1999 vynesl cenu Emmy. Na divadelní jeviště se vracel ještě mnohokrát. V létě roku 2002 si zahrál v režii Bruce Paltrowa ve hře Ecucating Rita a před časem skončil s účinkováním ve hře Neila Simona The Dinner Party. Též se ujal role vypravěče History lost and found na kanálu A&E u seriálu Founding Fathers. Loni byl vyznamenán svojí alma mater, Bucknellskou univerzitou, za vynikající úspěchy ve svojí profesi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Carole Bishop = Emily Gilmore

Narodila se 28. února 1944 v Coloradu Springs a vyrůstala v Denveru, kde část dětství střávila cvičením, aby se z ní stala baletka. V osmnácti zamířila do New Yorku, kde také získala svoji první práci - v baletní společnosti u Radio city Music Hall. Poté si do roku 1967, kdy byla obsazena do své první role na Broadwayi musela vydělávat prací v nočním klubu. V televizi si zahrála v seriálech Mikea Nicholse a ztvárnila též roli matky Lisy Ann Waltersové. Její více než dobrou pověst na divadelních prknech upevnila i hlavní role v Broadwayské produkci Six Degrees of Separation.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 young Rory young Rory | 25. srpna 2008 v 19:04 | Reagovat

U Matta Czuhryho máš špatně datum narození (1997). Může se to stát každýmu, ale je to trochu matocí. A ty zajímavosti sou super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama