Pohotovost - Herecké obsazení

25. března 2007 v 21:22 |  Pohotovost
Celé jméno: Noah Strausser Speer Wyle
Datum narození: 4. června, 1971
Místo narození: Hollywood, California, USA
Za svou roli doktora Johna Cartera v Pohotovosti obdržel Noah Wyle pět nominací na cenu Emmy, tři nominace na Zlatý Globus v kategorii Nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli v seriálu.
Doktor Carter, kterého diváci poprvé spatřili na obrazovkách, byl velice nezkušený a Wyle vzpomíná, že vývoj jeho postavy odráží jeho vlastní hereckou kariéru:"Když byl seriál poprvé uveden, byl jsem extrémě nervózní a postava, kterou jsem ztělesňoval na tom byla stejně," Wyle vysvětluje."Druhým a třetím rokem jsem se ve své roli uveleboval, a nyní, když má postava dospěla a já si ji osvojil, procházíme stejnými životními etapami. Dnes bych byl klidně jeho pacientem."
Wyle pochází ze šesti sourozenců. Narodil se a vyrostl v Hollywoodu, v Californii. Jeho zájem o herectví se začal rozvíjet po juniorském roce na střední škole, když se zúčastnil divadelního programu na Northwesternské Univerzitě. po absolvování střední školy si našel chudou garsonku na Hollywood Boulevard a začal studovat herectví pod vedením Larry Mosse.
Noah Wyle je umělecký producent své vlastní Los Angeleské divadekní společnosti Blank Theater Company. Spostu času věnuje mezinárodní neziskové oragnizaci Doctors Of The World.
Hraje basketbal, rád cestuje, fotografuje a chodí do kina.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Celé jméno: Alexandra Kingston
Datum narození: 11. března, 1963
Místo narození: London, England, UK
Alex Kingston, naposledy oceněná za účinkování v seriálu "Moll Flanders", se připojila k herecké sestavě Pohotovosti ve čtvrté sezóně jako chirurg z Velké Británie dr. Elizabeth Corday.
Alex vyrůstala na předměstích Londýna, poprvé ji divadlo zaujalo během návštěvy v Německu (rodiště její matky) na vystoupení jejího strýce, herce. Na scéně vystoupila již ve věku pěti let, hrajíc Anděla Gabriela v inscenaci Narození Krista.
Alex byla inspirována kariérou herecí díky svému učiteli angličtiny v dívčí škole v Epsomu, kde často získávala hlavní role ve školních hrách. První profesionální roli obdržela v patnácti letech, kdy tehdy hrála v britském seriálu "Grange Hill".
Po skončení školy se Alex přestěhovala do Londýna, kde byla přijata do Královské Akademie Dramatických Umění (Royal Academy of Dramatic Arts). Po ukončení dvouletého programu studia vystupovala v divadlech po celé Anglii. Vstoupila do Royal Shakespeare Company, kde se objevila v hrách jako: "Much Ado About Nothing", "King Lear", "Love's Labours Lost", "The Curse of the Starving Class" a"The Bright and Bold Design". Vystoupila také v hrách: "Othello", "The Alchemist", "Travelling Players", "Saved", "Julius Caesar" a "See How They Run".
Na scéně většinou hraje klasické role, úplně jiná je situace v televizních pořadech. Na obrazovce se objevila v: "A Killing Exchange", "The Bill", "Crocodile Shoes", "The Knock" a "I Hate Christmas", a také ve filmech americké kabelové televize:"Weapons of Mass Distruction" a "The Infiltrator".
Alex se připravovala na na roli doktorky Cordayové trávením času s chirurgy v londýnské nemocnici. O svém debutu v americkém seriálu řekla: "Jestliže někdo přemýšlí o hraní v americkém televizním seriálu, tak právě Pohotovost se na to hodí. Je to pozornost upoutávající televizní drama. Hrají v něm skvělí herci. Jsem velmi vzrušená vstoupením do tohoto souboru."
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Celé jméno: Goran Visnjic
Datum narození: 9. září, 1972
Místo narození: Sibenik, Croatia
Goran Visnjic se připojil k obsazení seriálu Pohotovost televizní stanice NBC minulou sezónu, kde hraje chorvatského lékaře Luku Kovace.
Visnjic vyrostl ve svém rodném Chorvatsku, kde si již v ranném věku rozhodl o svém budoucím povolání - chtěl být hercem. Jeho první vystoupení se konalo v místním divadle, poté vstoupil na půdu Akademie dramatických umění v Záhřebu. Už když mu bylo jedenadvacet, zíkal si popularitu v celém Chorvatsku, když ztvárnil postavu Hamleta v Shakespearovské hře na Dubrovnickém letním festivalu. Produkce obdžela obdivné a chvályplné recenze a Visnjic získal tři národní ceny Nejlepší herec včetně Orlanda.
Ve svém volné čase šermuje, plave a věnuje se potápění. Žije v Los Angeles se svou ženou Ivanou.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Celé jméno: Laura Innes
Datum narození: 16, srpna, 1956
Místo narození: Pontiac, Michigan, USA
Laura Innes se vtělila do postavy doktorky Kerry Weaverové začátkem druhé sezóny, tehdy se ještě objevovala nepravidelně, ale od třetí sezóny se stala již pravidelnou součástí dalších dílů. Obdržela dvě nominace na cenu Emmy za perfektní stvárnění neústupné a nezávislé Kerry Weaverové. Dodatečně obdržela také tři nominace pro herečku ve vedleší roli Quality Television. Laura měla také příležitost debutovat jako režisérka jednoho dílu Pohotovosti.
Před účinkováním v Pohotovosti, byla Laura nejvíce známa jako Bunny, jako nevázáná ale sladká ex-žena Lowella, v seriálu televize NBC "Wings" ("Křídla").
Laura Innes se narodila v Pontiacu (stát Michigan) a vyrůstala v Birminghamu mezi pěticí sourozenců. Pamatuje si, jak ji jako dítě otec,učitel angličtiny, vzal na slavný Shakespeareovský festival Stratford Shakespeare Festival v Ontariou. to vlastně poprvé ochutnala chuť profesionálního divadla a rozhodla se jednat shodně s radou svého otce ´dělej, co miluješ´.
Po ukončení střední školy začala studovat na Severozápadní univerzitě, kterou zakončila s titulem absolventa divadelních umění. Další etapou jejího života byla práce v divadle v Chicagu spolu s rolí v renomovaném divadle Goodmana, kde hrála Stellu po boku Johna Malkoviche.
Laura vystupovala hostitelsky mimojiné v seriálech : "My So-Colled Life", "Party of Five" a "Brooklyn Bridge", a také v cenou Emmy oceněném seriálu pro kabelovou televizi "And the Band Played On". Laura Innes hrála také v komediálním seriálu "Louie", s účastí komika Louie Andersona.
Na filmovém plátně hrála s Teou Leoni, Morganem Freemanem a Vanessou Redgrave v akčním filmu "Deep Impact", režírovaném hlavní producentkou a režisérkou Pohotovosti Mimi Leder, a také v "Can't Stop Dancing" s hereckým partnerem z Pohotovosti Noah Wylem.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Celé jméno: Maura Tierney
Datum narození: 3.února, 1965
Místo narození: Boston, Massachusetts, USA
Maura Tierney se v seriálu "Newsradio" (hrála zde novinářku Lisu Millerovou) stala téměř rodinnou tváří pro televizní diváky televizní stanice NBC. Po pětiletém účinkování přesedlala na mnohem dramatičtější roli, a to jako medička třetího ročníku a později zdravotní sestra Abby Lockheart.
Narodila se v Bostonu, Tierney říká, že upřednostňuje život v New Yorku než v Los Angeles, nevybrala by si žádné jiné město, které navštívila. Z její záliby v cetování se stal zvyk: Se svým manželem procestovala křížem krážem Spojené státy jen tak pro zábavu a dobrodružství. Unikly jim pouze dva státy: Kansas a Iowa. Nicméně svou práci dělí mezi New York a Los Angeles, kde nedávno propůjčila svůj hlas do animovaného serálu NBC "Sammy".
Tierney, která se vždy zajímala o dramatická umění, chodila na univerzitu v New Yorku a Circle-in-the-Square Theatre School.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Celé jméno: George Timothy Clooney
Datum narození: 6. květen, 1961
Místo narození: Lexington, Kentucky, USA
Seriál Pohotovost natočený podle scénáře Michalela Crichtona vynesl George Clooneyho na výslunní popularity a pasoval jej do škatulky velice sympatického svůdníka. Vynesl mu také dvě nominace na cenu Emmy. Diváci si jej s doktorem spojili tak dokonale, že jej zastavovali na ulici a žádaliod něj odbornou radu. Přesto se prý z Pohotovosti chystal odejít už dávno, ale chtěl dodrřet pětoletou smlouvu. Také si počkal, až se jeho tvář dostatečně vryje do podvědomí hollywoodských producentů. A posjistil se tím, že si založil vlastní produkční společnost.
Věděl, co dělá, protože má na paměti příklad svého otce Nicka. Ten byl hvězdou zábavných pořadů, jenže jakmile se objevila barevná televize, produkce a dramaturgie pořadů přešla do jiných rukou a otce bez milosti vyhodili. Proto se George, tehdy ještě George Timothy Clooney, vůči tomuto médiu na řadu let zatvrdil a jako dospívající kluk televizi vyloženě nenáviděl. Jenže jednou o prázdninách se připletl k natáčení filmu, kde hráli jeho strýc a bratranec, a George změnil názor. V jedenadvaceti se rozjel do Hollywoodu. Strávil tu třináct let, než se dostal k natáčení Pohotovosti. Měl za sebou epizodní roličky v nejrůznějších sitcomech, ale i seriálech jako Roseanne, To je vražda, napsala, Přátelé. Také slušnou kariéru pojišťováka, prodavače bot a karikaturisty. A z neúspěchu před kamerou žaludeční vředy a návyk na alkohol.
Třabaže jeho rodiče spolu žili přes čtyřicet let, George není moc rodinný typ. Manželství si zatím vyzkošel jen jednou - s Talií Balzamovou - ale vydrželo pohé dva roky.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Celé jméno: Eriq La Salle
Datum narození: 23. července, 1962
Místo narození: Hartford, Connecticut, USA
Dva dny před začátkem natáčení Pohotovosti neměli ještě producenti obsazenou postavu doktora Bentona. Této příležitosti využil právě Eriq La Salle
"Byl jsem překvapivě spokojen. Jestliže se obsazení není komlentní do takového stupně, producenti prostě čekají, jestli se neobjeví někdo, kdo by tuto roli vzal. Byl jsem připraven a plně soustředěný. Přišel jsem do kanceláře se stetoskopem, oblečený do zeleného oděvu jako chirurg, který mi zůstal po seriálu "The Human Factor" (byl to také seriál s z lékařského prostředí, ve kterém si La Salle zahrál rovněž doktora). O tři dny později si oblékl ten stejný oděv, tentokráte jako doktor Peter Benton.
Eriq La Salle se narodil a vyrostl v Hartfordu (stát Connecticut) spolu se třemi sourozenci. Ze svého dětství vzpomíná na třetí třídu zakladní školy, kdy se jeho hluční kamarádi uklidňovali zvláštním způsobem, aby se podívali na tanec jeho bratránka. "Bylo v tom něco, co podněcovalo mou chuť ke vzdělání."
V roce 1984 ukončil studium divadelních umění na Univezitě v New Yorku. Začínal hraním Shakespeareovských her, vystoupil v nízkorozpočtovém filmu italské produkce, který se točil na Floridě. Později dostal stálé angažmá na Brodwayi a tak éroli v televizním seriálu "One Life to Live" jako reportér Mike Rivers.
Roku 1991 se La Salle přestěhoval do Los Angeles, aby vzal roli v seriálu "The Human Factor" - který byl stažen z obrazovek po necelém roce vysílání. Získaval si náklonnost televizních producentů, hostoval v seriálech "L.A. Law", "Quantum Leap", "A Different World", a také v "HBO Vietnam War Stories".
Eriq La Salle se v Hollywoodu uplatnil také jako režisér filmů a jiných televizních projektů. Režíroval mimo jiné "Psalms from the Underground", 35 minutový film, ve kterém vystoupil také jako herec, a také film v produkci HBO "Angel of Harlem" - historii legendárního atleta Erala Manigulata, který promarnil slibnou kariéru basketbalisty kvůli drogám. La Salle napsal, režíroval a produkoval dva krátké filmy, které získaly ocenění Worldfest Houston a USA Film Festival.
Ve volném čase Eriq La Salle upřednostňuje hraní biliárdu nebo posiluje (v minulosti trénoval východní bojová umění).
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Celé jméno: Anthony Peter Planck Edwards
Datum narození: 19.července, 1962
Místo narození: Santa Barbara, California, USA
Antony Edwards a jím hraná postava v Pohotovosti, přepracovaný lékař z příjmu vkládá náruživost do své konané práce. Antony říká o svém hrdinovi: "Dr. Greene je člověk, který šel na medicínu, protože ji miluje". Antony Edwards, třikrát nominovaný na cenu Emmy, strávil mnoho času na oddělení pohotovosti, aby se připravil na roli, kterou měl ztvárnit. "Lékaři chodí do práce na pohotovost, protože jsou něco jako kovboji medicíny. Nemají ponětí, co se stane během jejich směny. Jsou nuceni dělat rozhodnutí ve zlomcích sekund, protože jen tak jsou schopni zachránit něčí život. Greene je tím typem doktora, který miluje to, co dělá - takže je tím, jehož rozhodnutí potřebuješ, jsi-li pacientem."
Antony Edwards se narodil a vyrůstal v Santa Barbaře (Kalifornie), je nejmladším z pěti sourozenců. Jeho matka je umělkyně a otec architektem. Antony se začal herectvím zabývat velmi brzo, když dosáhl šestnácti let, měl už na kontě mnoho rolí v muzikálech a divadelních hrách. po ukončení střední školy účastnil se letních her v Royal Academy of Dramatic Arts v londýně. Později studoval dva roky na University of Southern California. V té době hrál ve filmech "Heart Like a Wheel" a "Fast Times at Ridgemont Hight." Z univerzity odešel v roce 1982 kvůli účinkování v seriálu "It Takes Two" s obsazením Richarda Crenna, Pety Duke a Helen Hunt.
Pokračoval ve sbírání rolí na své konto hrajíc v takových filmech jako: "Revenge of the Nerds", "Gotcha!" a "The Sure Thing". V roce 1986 si zahrál pilota stíhačky (F-14 Tomcat) zárověň s Tomem Cruisem ve filmovém hitu "Top Gun". Obrovský komeční úspěch mu dal šanci, aby si zahrál pár více riskantnějších a zárověń krativnějších rolí jako např.: "Miracle Mile", "Mr. North", "Hawks" a v hitovém filmu "The Client." Jeho další práce byla ve filmu "Us Begin with You". To vystoipil ve dvou rolích: jako hvězda a jako producent. Film vznikl přes jemu patřící filmové studio: Aviator Films.
V televizi Antony Edwards hrál roli hyperalergického právníka v "Northen Exposure", objevil se také po boku Helen Hunt v "Sexual Healing", což mu přineslo nominaci na cenu CableACE pro nejlepšího herce. Uznání kritků získal za roli v miniseriálu "In Cold Blood". Za svou práci v Pohotovosti získal cenu Oblíbený televizní herec v novém seriálu (Favorite Male Television Performer in New Series), a také nominaci na cenu pro nejlepšího herce Quality Television. Je čestným členem organizace Access Theater. Jím režírovaný dokumentární film obdržel spoustu cen a je šířen na středních školách po celých Spojených státech. V roce 1996 Antony Edwards jako první člen osazení pohotovosti režíroval díl tohoto seriálu.
Volný čas tráví se ženou Jeanine a dětmi, synem Baileyem a dcerkou Esme.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama