Sabrina - mladá čarodějnice - O seriálu

3. března 2007 v 20:47 |  Sabrina - mladá čarodějnice
Tento americký komediální seriál pojednává o 16tileté dívce Sabrině.
Všichni moc dobře víme, že život šestnáctileté dívky je už sám o sobě dost složitý - co si vzít na sebe, s kým jít na rande, jak přemluvit rodiče, abychom mohli na mejdan. Co teprve, když jste čarodějnice!
S podobnými situacemi se potýkal v tomhle věku každý z nás. Stejně tak i Sabrina Spellman. Ovšem ta má ještě o pár starostí navíc. Důvod pro to je jednoduchý, ale opravdu netypický. Je totiž čarodějnicí. I když ne tak úplně. Z poloviny je smrtelnice. Za což mohou její rodiče - otec je kouzelník a maminka člověk. Díky tomuto zvláštnímu původu sice disponuje Sabrina mimořádnými schopnostmi, ale pokud se jich dobrovolně nevzdá, nemůže vidět svou matku. Kdyby tento zákaz porušila, její zploditelka by se totiž proměnila v kouli mazu. A tak dívka žije se svými tetami, čarodějkami Zeldou a
Hildou, a snaží se získat čarodějnickou licenci za pomoci sympatického Hadače. Ale kromě toho, že se musí potýkat se vším, co kouzelnictví přináší, čelí i něčemu naprosto reálnému - středoškolskému životu, který obnáší nejen rivalitu s nafoukanými roztleskávačkami a despotickým ředitelem, ale také lásku...
To vše platilo celých šest natáčecích let, ale v roce 2002 se tvůrci tohoto úspěšného sitcomu rozhodli pro radikální změny. Sabrina opouští svůj domov, kde zanechává i své tety a začíná naprosto nový život se spolubydlícími Morgan a Roxie...
Tento odvážný krok samozřejmě zapříčinil změnu obsazení, ale nemusíte se bát, vzhledem k tomu, že televize Prima začala vysílat teprve třetí řadu seriálu, představíme vám nejen nové příchozí, ale také dvojici tet, které natáčení Sabriny - Mladé čarodějnice loni opustily.
Nejdříve, ale krátce k historii Sabriny. Ta se jako mnoho jiných dobrodružných či tajemných příběhů nezrodila v hlavách televizních producentů, ale v mysli tvůrců comicsu. Časopisecké kreslené historky o mladé čarodějce si zanedlouho našly velké množství obdivovatelů, a tak následoval logický krok - v roce 1971 se na obrazovkách objevila seriálová, tehdy ovšem animovaná verze Sabrinina podivuhodného osudu.
O pětadvacet let později se zrodil hraný sitcom. Dočkal se takového ohlasu, že natáčení běží už sedmým rokem, což je, jak sami uznáte, na komediální seriál úctyhodná doba.
Je to z velké míry jistě způsobeno netradičním námětem, který poskytuje velký prostor pro spoustu absurdních situací. Ale na druhou stranu se Sabrina potýká i s tím, čemu my naivně říkáme "reálný" život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Swetik Swetik | E-mail | 7. června 2007 v 12:51 | Reagovat

Zdravim, shanim nahrani dily SABRINA....., nemate nekdo pls?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama