Duben 2007

Prizee - Registrace + Popis

27. dubna 2007 v 16:28 Prizee
---------------------Prizee: Free Games and Presents!------------------
Prizee je web s hrami udělanými technologii Flash. Je dostupný v pěti jazycích: angličtina, francouzština, španělština, italština a němčina. Denně máte k využití určitý počet volných her, za které získáváte tzv. bubzy. Můžete je použít buďto v placených hrách, nebo je směnit za dárky - playstation, šeky, plyšové hračky atd. Dárky jsou rozesílané do zemí, mezi kterými je i Česká Republika.
Volné hry ( 4 losy + 8 Flashových her )
Blazing Flames
Paintball
Secret Garden
Snuggy Pilot
The Dare of Diabolo
Food Chain
Sinkyfrog's Ark
Guardian Angel
Coctail
Snuggy Ticket
Concerto Ticket
Sinkyfrog Ticket
Vše je zdarma!!! -) Doporučuji...už jsem na této stránce vyhrála pouzdro na mobil, notes a peněženku :)
!!!!! Registrace -) Klikněte na tento odkaz: http://en.prizee.com/index.php?refer=Annieeeee a poté na "REGISTER NOW" !!!!!

M*A*S*H - Zajímavosti

15. dubna 2007 v 19:07 M*A*S*H

Podpisy herců

Alan Alda
("Hawkeye" Pierce)


Wayne Rogers
("Trapper" McIntyre)


McLean Stevenson
(Henry Blake)


Loretta Swit
(Margaret Houlihanová)


Garry Burghoff
("Radar" O'Reilly)


Harry Morgan
(Sherman Potter)


Mike Farrell
(B.J. Hunnicutt)


Jamie Farr
(Maxwell Q. Klinger)


William Christopher
(Otec Mulcahy)

---------------------------------------------------
Co jste možná nevěděli...
Alan Alda, představitel Hawkeyeho Pierce, sám několik dílů seriálu M*A*S*H napsal a také režíroval.
Zkratka M*A*S*H znamená v angličtině Mobile Army Surgical Hospital tedy Mobilní Armádní Chirurgická Nemocnice.
Poslední díl seriálu M*A*S*H byl údajně 2. nejsledovanějším televizním pořadem v historii, hned po přenosu z přistání na Měsíci.
Seriál M*A*S*H má 256 dílů.
Jediný, kdo opravdu bojoval v Korei byl herec hrající Maxe Klingera.
Seriál M*A*S*H se natáčel 11 let.
Jiří Kvasnička, který namluvil Radara, dělal také režii a dialogy čekého znění.
Richard Hooker (původní jméno Dr. Richard Hornberger) byl se svou původni knihou M*A*S*H vyhozen ze 17 nakladatelství, než mu kniha vyšla.
Otce Mulcahyho hral v pilotním dílu George Morgan, který byl poté vyměněn za Williama Christophera.
McLean Stevenson chtěl původně hrát Hawkeyho, ale byl přemluven k roli Henryho Blakea.
Postava Maxe Klingera byla původně plánována jen pro jeden díl, ale ujala se a zůstala.
V jedné epizodě cenzoři přikázali Larrymu Gelbartovi odstranit slovo "panna" z dialogu. Příští týden jim to Gelbart oplatil - použil postavu vojáka z Panenských ostrovů.
Pouze jeden vtip se v 251 epizodě opakoval. V díle 'Válečna dopisovatelka' a v 'To je šoubyznys, cast 1' Hawkeye přivítal ženu ve vrtulníku slovy "Odkdy ne této lince létají letušky?"
Dr. Sidney Freedman se při svem prvním vystoupení v seriálu jmenoval Robert Freedman.
Hawkeye v jedné z prvních epizod posíla dopis své matce, ale v epizodě 'Sons and Bowlers' říká Charlesovi, že jeho matka zemřela, když mu bylo deset let.
Tři minuty po skončení 'Nashledanou, sbohem a amen' stoupl odběr vody v New Yorku o 1 350 000 000 litrů. Vědci to vysvětlili tím, že většina lidí počkala na konec a poté odešla do koupelny.
125 milionů lidí z USA sledovalo poslední díl, čímž byl překonán starý rekord ve sledovanosti o 26 milionů. 60.3% všech televizí v USA sledovalo M*A*S*H a 71% televizi, které byly v te chvíli zapnuty, bylo naladěno na M*A*S*H.
V poslední epizodě Hawkeye říká Margaret sbohem, a poté ji políbí. Polibek trvá 34.8 sekund. Pokud 30 sekund reklamy stálo 450 000$, pak měl polibek hodnotu 522 000$.
Poslední epizoda, která se točila byla 'Jak jde čas', ve které doktoři zakopávají krabici s ruznými věcmi jako památku pro příští generace. Po skončení natáčení si každý z herců zakopal vlastní krabici někde na pozemcích 20th Century Fox. Krabice obsahují různé osobní věci, které pro ně během let natáčení něco znamenaly. Podle Alana Aldy jeho skříňka stále odpočívá ve své tajném hrobě.
Alan Alda přijal svou roli až jako poslední (24 hodin před generálkou pilotního dílu). Jeho přátelé ho od role odrazovali, protože podle nich televizní verze slavného filmu M*A*S*H byla určena k zániku. Alda sám váhal, protože se nechtěl vázat v show, která mohla trvat déle jak 5 let.
-------------------------------------------

M*A*S*H - Herecké obsazení

15. dubna 2007 v 14:13 M*A*S*H
ALAN ALDA
postava: Kapitán Benjamin Franklin "Hawkeye" Pierce
Vlastní jméno: Alphonso Joseph D'Abruzzo
Datum narození: 28.1.1936
Místo narození: New York, USA
Stav: ženatý
Děti: tři dcery (Eve, Elisabeth a Beatrice)

Syn herce Roberta Aldy a Joan Brownové. Narodil se 28. ledna 1936 v New Yorku, ve státě New York, USA. Jako malý trpěl dětskou obrnou. Střední školu navštěvoval v New Yorku. Později studoval na Fordham University tamtéž. První rok vysoké strávil na stáži na Sorbonně. Roku 1956 dokončil studia jako bakalář přírodních věd. Je ženatý a má tři dcery - Eve, Elizabeth a Beatrice.

Zpočátku své kariéry hrál Alda především v divadle, občas se objevil v televizi. V letech 1964 - 65 vynikl zejména v kontroverzním satirickém týdeníku plném drsného humoru "That Was the Week That Was", kde si tvůrci dělali legraci z politických událostí v sériích hudebních čísel a parodií. V roce 1968 se představil jako George Plimpton ve filmu Paper Lion, což byla jedna z jeho prvních zajímavých rolí.

Do role lékaře majora Hawkeyho v televizním seriálu M*A*S*H byl obsazen roku 1972, a i přesto, že bylo po první sezóně natáčení málem přerušeno, seriál nakonec pokračoval dalších 11 let, během kterých se Alan Alda stal jediným umělcem oceněným hned několika cenami Emmy. Seriál M*A*S*H mu vynesl celkem 4 ocenění Emmy ve třech kategoriích: 2 za herectví, a po jedné za scénář a režii.

I přesto, že věnoval téměř veškerý svůj čas M*A*S*H y, objevil se například ve dvou filmech napsaných podle úspěšných divadelních her z Broadwaye ("California Suite" a "Same Time, Next Year"). Ke konci sedmdesátých let představoval Alan Alda stereotyp kladného hrdiny - "citlivého muže". Roku 1979 natáčí film podle vlastní předlohy, ve kterém hraje po boku tehdy mladé Meryl Streepové. Jedná se o politické drama s názvem "The Seduction of Joe Tynan" (Pokušení Joeyho Tynana). Mezi Aldovy pozdější filmové role patří například postava egocentrického filmaře ve filmu Woodyho Allena z roku 1989 "Crimes and Misdemeanors" (Zločiny a poklesky)(1989). Allen poté obsadil Alana Aldu též do filmu "Manhattan Murder Mystery" (1993), (Záhadná vražda na Manhattanu).

V současné době se Alan Alda aktivně věnuje také divadlu. Vystupoval na scénách v Londýně i na Broadwayi a to např. ve hře Neila Simona "Jake's Women" (Jakeovy ženy). V roce (2002) Alda napsal a režíroval pokračování legendárního M*a*s*h*e - M*A*S*H: 30th Anniversary Reunion, kde se samozřejmě ujal role Hawkeye Pierce. V roce 2004 hraje roli senátora Ralpha Owena Brewstera ve filmu LETEC. Později je nominován na Oscara 2004 Nejlepší herec ve vedlejší roli, bohužel ji nezískal.
-------------------------------------------
WAYNE ROGERS
postava: Kapitán "Trapper John" McIntyre
Datum narození: 7.4.1933
Místo narození: Alabama, USA
Stav: rozvedený
Děti: 2

Wayne Rogers se narodil 7. dubna roku 1933 ve státě Alabama, USA. Je rozvedený a z prvního manželství má dvě děti. V roce 1988 se oženil podruhé. Poté, co opustil M*A*S*H, byla na Wayna Rogerse podána žaloba za porušení smluvních podmínek. Jeho případ byl nakonec zamítnut, neboť se ukázalo, že ve skutečnosti žádnou smlouvu nemá. Smlouvu, na základě které mohl být Rogers kdykoliv "vyhozen" z natáčení nebo z něj producenty odvolán, nepodepsal. Požadoval tehdy, aby platila stejná smlouva i pro producenty a o jejich působení rozhodoval on. S tím ovšem producenti nesouhlasili. Wayne Rogers zazářil jako herec ve snímku Ghost of Mississippi. Jeho hlavní profesí je ale finanční poradce - pracuje pro řadu známých herců.
-------------------------------------------
MCLEAN STEVENSON
postava: Plukovník Henry Blake
* 14.11.1929 - + 15.2.1996
Místo narození: Normal

Narodil se 14. listopadu 1929. Do prostředí show businessu vstoupil v jednatřiceti letech. V šedesátých letech se živil v nočních klubech a kabaretech, během léta hrál na divadle a vystupoval i v televizi. Poté přišel do Hollywoodu. Psal komediální skeče a postupně se začal objevovat v různých krátkých scénkách.

Zemřel 15. února 1996 na infarkt.
-------------------------------------------

LARRY LINVILLE

postava: Major Frank "Kunní ksicht" Burns
* 29.9.1939 - + 10.4.2000
Místo narození: Ojai, Kalifornie

Narodil se 29. září roku 1939 v Kalifornii. Po studiích leteckého inženýrství na universitě v Coloradu odcestoval do Londýna, kde nastoupil studium na Královské akademii herectví. Seriál M*A*S*H byl určujícím bodem jeho herecké kariéry, ale přesto Linville štáb opustil po páté řadě pokračování. Hrál v mnoha televizních seriálech a TV show ("Grandpa Goes to Washington," "Checking In", "Paper Dolls.")

Zemřel 10. dubna roku 2000 po operaci rakoviny na zápal plic.
-------------------------------------------
LORETTA SWIT
postava: Major Margaret "Šťabajzna" Houlihanová
Datum narození: 4.11.1937
Místo narození: New Jersey, USA

Jen málo hereček dokáže zaujmout publikum takovým šarmem, komediálností a všestranností jako Loretta Swit, jejíž talent sahá dále než jen na televizní obrazovku. Narodila se 4. listopadu 1937 v New Jersey, USA. Debutovala na Broadway ve hře Same Time Next Year, kde hrála s Tedem Bessellem. Později se objevila ve hře The Mystery Of Edwin Drood. Během své kariéry získala tato nadaná herečka hned několik ocenění - People's Choice Award, The Genie Award, The Silver Satellite Award, The Jean Golden Halo Award a dvě ocenění Emmy. Roku 1989 byla na proslulém chodníku slávy umístěna hvězda na její počest.

Během své kariéry v televizi natočila kromě M*A*S*H dalších 25 filmů (mimo jiné televizní seriál "Cagney and Lacey" a "Games Mother Never Taught You,"). Zahrála si také a Peterem Fondou (Race with the Devil) a dalšími hvězdami stříbrného plátna. Jako velká milovnice zvířat uváděla seriál "Those Incredible Animals", který Discovery Channel vysílal dvakrát týdně po dobu pěti let. Organizace na ochranu zvířat Animal Protection Institute a International Fund For Animal Welfare ji jmenovaly ženou roku. Loretta Swit momentálně tráví většinu času prezentacemi kolekce šperků, které sama navrhuje.
-------------------------------------------
GARY BURGHOFF
postava: Desátník Walter "Radar" O'Reilly
Datum narození:24.5.1943
Místo narození: Bristol, Connecticut, USA
Stav: ženatý
Děti: 1 dcera

Narodil se 24. května roku 1943 ve státě Connecticut, USA. Studoval herectví a hudbu. Stál jako bubeník v čele jazzového tria The We Three (My tři). Písním, které složil, se dostalo různých ocenění.

V M*A*S*H ztvárnil postavu Radara, který se mimo jiné vyznačoval svým zájmem a starostí o zvířata. Tato Radarova vlastnost byla inspirována láskou, kterou ke zvířatům choval sám Gary. Gary také proslul svými malbami divočiny. Gary Burghoff momentálně hraje v několika úspěšných divadelních úspěšných představeních. Je ženatý a má jednu dceru.
-------------------------------------------

HARRY MORGAN
postava: Plukovník Sherman T. Potter
Vlastní jméno: Harry Bratsburg
Datum narození: 10.4.1915
Místo narození: Detroit, Michiganu, USA

Narodil se 10. dubna 1915 v Michiganu, USA. Během své herecké kariéry v televizi a filmu - trvala celých padesát let - ztvárnil mnoho různorodých postav. Mezi ty nejznámější patří televizní postava Peteho Portera v seriálu December Bride (Prosincová nevěsta) z let 1954 - 59, která je zároveň postavou komickou i dramatickou. Za postavu plukovníka Shermana T. Pottera v M*A*S*Hy získal roku 1980 ocenění Emmy. Harry Morgan hraje i dnes a k jeho úspěšným rolím patří role profesora v seriálu Third Rock From The Sun (Třetí kámen od Slunce). Jinak si užívá důchodu.
-------------------------------------------
MIKE FARELL
postava: Kapitán B.J. Hunnicutt
Datum narození: 6.2.1939
Místo narození: St.Paul, Minnesota, USA

Narodil se 6. února 1939 ve státě Minnesota, USA, v rodině tesaře Hollywoodských studií. Má tři sourozence. V padesátých letech odešel na dva roky k námořnictvu, později navštěvoval universitu v Los Angeles a studoval herectví u Jeffa Coreye.

Postupně byl obsazován do filmových a televizních rolí např. Days Of Our Lives (Tak jde čas) a M*A*S*H. Potom, co seriál M*A*S*H skončil, si Farell založil vlastní produkci. Produkoval například celovečerní film Patch Adams s Robinem Williamsem v hlavní roli. Mike Farell se dlouhodobě věnuje humanitárním a občanským aktivitám. V současnosti je zástupcem ředitele instituce Human Rights Watch v Kalifornii a mluvčím organizace Concern/America. Působil také jako zvláštní vyslanec OSN pro uprchlíky. Objevil se nedávno v pořadu NBC Providence.
-------------------------------------------
DAVID OGDEN STIERS
postava: Major Charles Emerson Winchester
Datum narození: 31.10.1942
Místo narození: Peoria, Illinois, USA

Narodil se 31. října 1942 ve státě Illinois, USA. Svou hereckou kariéru započal v Severní Kalifornii. Poté se přestěhoval do New Yorku, kde studoval drama. Svůj hlas propůjčil mnoha postavám animovaných filmů z dílny Walta Disneye. Jako nadšený fanoušek vážné hudby dirigoval během svého života na 70 orchestrálních těles (např. Yaquina Chamber Orchestra). Do menších rolí ho ve svých filmech obsazuje režisér Woody Allen.
-------------------------------------------
JAMIE FARR
postava: Desátník Maxwell Klinger
Vlastní jméno: Jameel Farah
Datum narození: 1.7.1934
Místo narození: Toledo, Ohio
Stav: ženatý
Děti: 2

Narodil se 1. července 1934 v Ohiu, USA. Jako jediný z týmu M*A*S*He sloužil dva roky v americké armádě v době Korejské války. Od svých studentských let byl Jamie velmi aktivní. Byl členem Drama Society (Divadelní spolek), psal pro dvě varietní představení, ve kterých i hrál a měl mnoho další funkcí, ať ve škole nebo později v různých organizacích. Je ženatý a má dvě děti.
-------------------------------------------
WILLIAM CHRISTOPHER
postava: Otec Francis Mulcahy
Datum narození: 20.10.1932
Místo narození: Evanston, Illinoi, USA
Stav: ženatý
Děti: 2 syny

Narodil se 20. října 1932 ve státě Illinoi, USA. Se svou ženou Barbarou má dva syny. Zajímavostí je, že přesto že v seriálu M*A*S*H hraje katolického kněze, ve skutečnosti je metodistou.
-------------------------------------------


Sedmé nebe - Zajímavosti

13. dubna 2007 v 20:21 Sedmé nebe
Důležité místo v seriálu má výrazný etický a morální podtext. To bylo ostatně důvodem, proč Sedmé nebe získalo patří mezi seriály s největším počtem televizních ocenění. V průběhu jednotlivých řad se totiž dostává na tak zásadní témata, jakými jsou rasismus, války, drogy, alkoholismus, prostituce, těhotenství nezletilých, šikana ve škole nebo teroristické útoky.
Sedmé nebe se jako rodinný seriál dokáže docela hravě obejít bez nějakých čar a kouzel, příšerek a krve. Klíčovým se také stalo herecké obsazení. Stephen Collins a Catherine Hicks jsou ostřílenými americkými herci. Nutno dodat, že rovněž herecké výkony "dětských" představitelů jsou nesrovnatelné s jinými televizními projekty.
V seriálu vidíme sice krásně upravené městečko Glenoak, ovšem celé toto město je velká fikce. Tvoří je spousta exteriérových záběrů z několika různých měst. Krásný dům Camdenových je opravdovou stavbou ze dřeva a cihel, již majitel jednou do roka propůjčuje štábu pro natočení vnějších záběrů.
Všechny interiérové scény, jak to už v podobných seriálech bývá zvykem, se natáčejí v televizních studiích v Santa Monice a Malibu Beach. Každá místnost má jen tři stěny. Na místě, kde by obyčejně stála čtvrtá, jsou umístěny kamery.
Autorkou seriálu je Brenda Hampton, matka dvou adoptovaných dětí (seriály Blossom a Jsem do tebe blázen). Nápad napsat Sedmé nebe jí vnuklo několik rodinných sérií z padesátých let. Požádala slavného producenta Aarona Spellinga o setkání, vylíčila koncept svého "děcka" a tím se začala psát historie seriálu.
Přestože je seriál neobyčejně oblíbený, v podobnou rodinu ve skutečnosti nevěří. "Vyřešit všechny problémy? To se v reálném životě podaříopravdu jenom těžko," říká k tomu.

Chůva k pohledání - Herecké obsazení

7. dubna 2007 v 16:35 Chůva k pohledání
FRAN DRESCHER = FRAN FINE
Fran Drescher (celým jménem Francine Joy Drescher) se narodila 30.9.1957 ve Flushing, Queens, New York. Je mladší ze dvou dcer. Absolvovala Hillcrest High school v New Yorku, chodila do školy s Rayem Romanem (známý ze sitcomu Everybody Loves Raymond) . V patnácti poznala muže, se kterým si myslela, že stráví zbytek života. Byl to Peter Marc Jacobson, režisér a producent. Vzali se v roce 1978 a rozvedli se v roce 1999.
Prvně se objevila ve filmu Saturday Night Fever (Horečka sobotní noci) s Johnem Travoltou. Psal se rok 1977.
Jeden z nejhorších okamžiků jejího života proběhl 5.1.1985, dva ozbrojení muži se vloupali do jejího domu, svázali jejího manžela a zatímco jeden z lupičů vykrádal dům, druhý znásilnil Fran a její blízkou přítelkyni Judi, která bohužel ten večer přišla k nim na večeři.
The Nanny (1993-1999) sictom, který ji proslavil. Většina lidí si ji spojuje s Fran Fine, chůvou z Flushing, Queens. Kromě jména a místa, kde vyrostly, mají Fran Drescher a Fran "chůva" Fine mnohem více společného. Rodiče postavy ze seriálu se jmenují Sylvia a Morty, stejně jako skuteční rodiče Fran Drescher. Náhoda? Vůbec ne. Fran Drescher spolu se svým manželem Peterem vytvořili show na základě jejich vlastních nápadů. Za roli v The Nanny byla dvakrtá nominována na cenu Emmy pro nejlepší herečku (1996,1997)
Fran také napsala dvě knihy Enter Whining (1996) a Cancer Schmancer (2002). Obě se staly newyorskými bestsellery.
Fran byla přijata 21.6.2000 na klinu v L.A, poté co jí doktoři diagnostikovali rakovinu dělohy. Včasná operace v nízkém stádiu nemoci zabránila jakýmkoli post-operačním komplikacím. Právě boj s rakovinou popisuje ve své druhé knize Cancer Schmancer.
Po plném uzdravení se Fran vrátila do práce, její sitcom Living with Fran (2005-2006) se ale nedočkal takového ohlasu, takže byl po dvou sezonách zrušen.
V květnu a červnu 2006 se představila v NY ve hře Some Girls, kterou napsal Neil LaBute. Hra byla celkem dobře přijata a ukázala, že Fran není jen komediální herečka, ale dokáže zahráti važné postavy.
Zbožňuje špice, dříve měla jednoho, který se jmenoval Chester, když téměř po dvaceti letech zemřel, nahradila ho Esther. Fran je levačka a žije v Los Angeles, Malibu.
------------------------------
CHARLES SHANGNNESSY = MAXWELL SHEFFIELD
Narodil se a vyrůstal v Londýně. Jeho otec byl populární spisovatel a matka herečka. Vystudoval Eton a poté Cambridge univerzitu - kde studoval právo. Nakonec se opět vrátil k filmu. Odstěhoval se do Ameriky a tam nastal zlom - seriál "Chůva k pohledání". Současně žije se svou ženou v Santa Monice.
-------------------------------
NICOLLE TOM = MAGGIE SHEFFIELD
Narodila se 23. 3. 1978, má dvojče - bratra a starší sestru. Nicolle odstartovala svou kariéru v osmi letech v Chicagu. Nejdříve se objevila v reklamách a v roce 1992 si zahrála roli Ryce ve filmu "Beethoven" a další rok v pokračování "Beethoven 2". Objevila se také v seriálech "Beverly Hills 90210" a "Chůva k pohledání". Miluje plavání, nakupování, jízdu na koni a na kole.
-------------------------------------
BENJAMIN SALISBURY = BRIGHTON SHEFFIELD
Má dvě sestry a jednoho bratra. Mohli jste ho vidět ve filmu "Kapinán Ron" (1992) s Kurtem Russellem a poté v seriálu "Chůva k pohledání". Roku 2002 si zahrál v "S1m0ne" s Al Pacinem, Winon Ryder atd. Pracuje u divadla. Hraje rád fotbal a PC hry.
----------------------------------
MADELINE ZIMA = GRACE SHEFFIELD
Narodila se 16. 9. v Connecticatu. Absolovovala mnoho filmových konkurzů - "Chůva k pohledání", "Právo a pořádek" a další. Nedávno se objevila ve filmu "Moderní popelka" s Hilary Duff. Tato modelka miluje plavání, kempování a rýžování zlata.
----------------------------------
LAUREN LANE = C. C. (CHASTITY ClAIRE) BABCOCK
Narodila se 2. 2. v Oklahomě. Studovala americkou konzervatoř - po studiu se dostala k několika divadelním hrám. V roce 2000 hrála Karen ve "Večeře s přáteli". Lauren současně učí na univerzitě v San Marcos, Texas. Ráda čte a nyní bydlí v Hollywoodu s manželem.
------------------------------------
DANIEL DAVIS = NILES
Narodil se 26. 11. 1945. V 11-ti se stal členem dětského TV seriálu, také hrál divadlo - působil téměř v každé Shakespearově hře. V roce 2000 dostal cenu Emmy za výkon ve hře "Špatné hoře". Také učí herectví a britský přízvuk.
-------------------------------------

Kobra 11 - Zajímavosti

6. dubna 2007 v 17:37 Kobra 11
 • O natáčení se stará německá firma Action Concept.
 • O nebezpečné kaskadérské kousky se stará specialista Hermann Joha.
 • Průměrná sledovanost jedné epizody v Německu je 6 milionů diváků (nejsledovanější německý seriál).
 • Při natáčení Kobry 11 se zničilo více než 2000 aut.
 • Auta jsou kupovány z autobazarů, nové auta darují výrobci za reklamu v seriálu.
 • Natočení jedné epizody stojí přibližně 350 000 euro ( asi tak 10 milionů korun ).
 • Ředitel studia Action Concept, Hermann Joha, chce pro potřeby natáčení Kobry 11 vybudovat vlastní dálnici dlouhou 2 km. S výstavbou se začne snad na jaře roku 2005, náklady na výstavbu se odhadují na 2 miliony EURO.
 • Kobra 11 se začala vysílat v televizi RTL v roce 1996 a pořád se natáčí další díly, vyšlo už 9 sérií a začalo se natáčet i nasazení týmu 2.
 • Seriál se natáčí na 16mm film, kterého bylo již spotřebovaného zhruba 1 500 kilometrů.
 • 10 vteřin na obrazovce se připravuje cca 10 hodin (od natáčení až po úpravy)
  Akční scény jsou snímány až 16 kamerami.
 • Na natáčení pracuje akční a dramatický tým a dva režiséři a dalších cca 100 lidí, kteří jsou plně nasazeni.
 • Kanceláře dálniční policie jsou vybudovány v ateliéru.
 • Při náročných akčních scénách se využívá digitální technika.
 • V počtu akčních scén s automobily byly překonány všechny dosavadní rekordy.
 • Od počátku natáčení bylo zničeno již 2000 vozů.
 • Seriál se začal vysílat na televizi RTL v roce 1996.
 • Pilotní film "Bomby na 92.kilometru" sledovalo cca 10 500 000 diváků.
 • Průměrná sledovanost jedné epizody v Německu je 8 milionu diváků, v ČR 1,9 milionu diváků.
 • Jednu epizodu sleduje průměrně 9,5% Němců.
 • 53% všech fanoušků seriálu jsou ženy.
 • Nejvíce diváků je ve věku 14 - 49 let.
 • S velkým úspěchem se již vysílá v 30 zemích na celém světě.

Krok za krokem - Zajímavosti

2. dubna 2007 v 20:53 Krok za krokem
Zábavní park, v němž se rodina nachází v titulcích, se jmenuje Six Flags a nachází se poblíž Los Angeles.

♦"Moře" v titulcích je jen naklíčované, ve skutečnosti se vedle rollercoasteru nachází parkoviště (které je v některých záběrech vidět.)
♦"Záhadné dítě" v titulcích se jmenuje Jarret Lennon a měl to být původní představitel Marka. O tom svědčí i stejné oblečení, které mají. Později byly některé scény přetočeny s Chrisem Castilem (kýchání do kukuřice, mávání pod rollecoasterem), jiné ovšem nikoli. Pro druhou řadu byly titulky kvůli vypuštění Penny a Ivy pozměněny (nahradil je Cody), ve čtvrté řadě opět (a zkráceny), šestá řada je dokonce neměla vůbec a pro sedmou byly natočeny úplně nové.

♦Christine Lakin, Brandon Call a Sasha Mitchell jsou leváci.

♦Patrick Duffy a Sasha Mitchell už spolu účinkovali v Dallasu, na Dallas je navíc v seriálu mnoho narážek ("kde je JR?", "město v Texasu na 6...", "to je horší, než když skončil Dallas", apod.

♦Sasha Mitchell je skutečně kickboxer a má černý pás z karate (obojí mu přitížilo během aféry při rozvodu s manželkou).

♦Přítele Al v 5. a 6. sérii často hrál Christinin skutečný přítel, Andrew Keegan

♦Brandon Call byl v září 1996 při přepadení postřelen do obou rukou a tak se šestá řada z velké části natočila (a celá vysílala) v roce 1997.
♦Suzanne Somers hrála v seriálu Three's Company, i na tento seriál je slyšet několik narážek, stejně jako na to, kdy Suzanne prodávala (resp. propagovala) sportovní náčiní a účinkovala v talkshow.

♦Staci Keanan a Chris Castile se spolu sešli před kamerou už při natáčení seriálu "My Two Dads" koncem 80. let. ♦V domě obývaném rodinou se natáčelo více seriálů, v obchoďáku pak nakupovala např. Roseanne, atd. Vše jsou "jen" ateliéry.
♦TEXT ÚVODNÍ PÍSNĚ
The dream, wide broken
Seemed like all was lost
What would be the future
Could you pay the cost
You wonder,
Will there ever be
a second time around?
Woah-a, woah-a
When the tears are over
And the moment has come
Say 'My lord,
I think I found someone';
And no one would be better
To be putting it together
For the second time around
We got the woman and man
We got the kids in a clan
Only time will tell
If all these dreams fit under one umbrella
Step by step
Day by day
A fresh start over
A different hand to play
The deeper we fall
The stronger we stay
And we'll be better
The second time around
Step by step
Day by day (Day by day)
A fresh start over
A different hand to play
Only time will tell
But you know what they say
We'll make it better
The second time around

Smallville - Herecké obsazení

2. dubna 2007 v 17:45 Smallville
TOM WELLING = Clark Kent
Narozen:26. dubna 1977 v New Yorku (USA)
Výška: 1,91 m
Zajímavost: velikost nohy - 14
Škola: Okemos High School v Okemos, Michiganu, maturita v 1995
Rodina: ženatý od léta 2002, žena Jamie
Záliby: čtení, basketbal, běhání
Kariéra: byl modelem pro modelingovou agenturu Louisa; první role v několika dílech seriálu Judging Amy (Soudkyně Amy) televize CBS (hrál instruktora karate); dále hrál v seriálech Special Unit 2 (Speciální jednotka 2), Undeclared (Nepodložený)
Úspěchy: nominace na nejlepšího herce TV seriálu v 2001; ocenění "Male Breakout Star" (něco jako skokan) v 2002
---------------------------------------------------
KRISTIN KREUK = Lana Lang
Narozena: 30. prosince 1982 ve Vancouveru (Kanada)
Výška: 1,63 m
Zajímavost: původ - napůl holanďanka, napůl číňanka
Škola: Eric Hamber High School ve Vancouveru, Kanadě
Rodina: Svobodná
Záliby: dívání se na filmy (nejoblíbenější herečka je Jodie Foster), tanec, čtení, psaní, gymnastika
Kariéra: hrála ve filmu Snow White hlavní roli Snow White; seriál Edgemont hraje hlavní roli Laurel Young.
--------------------------------------------
MICHAEL ROSENBAUM = Lex Luthor
Narozen: 11. července 1972 v New Yorku (USA)
Výška: 1,8 m
Zajímavost: pouze pro tento seriál si nechal oholit hlavu
Škola: Western Kentucky University
Rodina: není ženatý, ovšem... má girlfriend
Záliby: hokej (pasivní i aktivní, fandí NYR), golf, vášeň pro hudbu, hraje na kytaru
Kariéra: opravdu bohatá; hrál ve filmech Urban Legend, Sweet November, Midnigh in the Garden of Good and Evil, v seriálech Zoe, Duncan, Jack & Jane, propůjčil svůj hlas několika kresleným postavám a mnohem více...
----------------------------------------
ALLISON MACK = Chloe Sullivan
Narozena: 29. července 1982 v Preez (Německo)
Výška: 1,65 m
Zajímavost: ve Smallville hraje v nejrůznějších tričkách od španělských návrhářů
Záliby: čtení, kino, divadlo, poslouchá hudbu (všechny styly), přátelé
Rodina: Svobodná, ale má přítele ve Vancouveru
---------------------------------------
SAM JONES III = Pete Ross
Narozen: 29. dubna 1983 v Bostonu, Massachusetts (USA)
Zajímavost: Sam se rozhodl pro hraní po jednom letním kurzu v LA
Záliby: rychlá auta, basketbal
Rodina: svobodný
Kariéra: hlavní role ve filmu Zigzag, dále hraje v seriálu The Nightmare Room společně s Allison Mack (Chloe)
-------------------------------------
ANETTE O'TOOLE = MARTHA KENT
Narozena: 1. duben 1954 v Houstonu, Texasu (USA)
Výška: 1,63m (stejně vysoká jako Kristin Kreuk)
Zajímavost: již hrála v seriálu s tematikou Supermana - a to ve filmu s Christophem Reevem (Superman III) - zahrála si tam Lanu
Rodina: vdaná (manžel Michael Kean - také si zahrál v jednom z dílů Smallville)
Kariéra: jako malá hrála v seriálech My Three Sons, The Partridge; jedna z prvních větších rolí byla ve filmu 48 hours; ale především role Lany v Superman III
-------------------------------------------------------------
☻ JOHN SCHNEIDER = JONATHAN KENT
Narozen: 8. dubna 1960 v New Yorku (USA)
Výška: 1,91m
Zajímavost: John je také mimo jiné slavným zpěvákem country
Záliby: country, závodění, rodina (má tři děti)
Rodina: ženatý (žena Elly Castle)
Kariéra: hlavní role v seriálu The Dukes Of Hazzard, zahrál si také v seriálu o doktorce Quinnové, a také ve filmech Snow Day, Christmas Comes To Willow Creek
-------------------------------------------------------------
☻ JOHN GLOVER = LIONEL LUTHOR
Narozen: 7. srpna 1944 v Salisbury, Maryland (USA)
Zajímavost: John v první řadě Smallville nehrál v hlavní roli; tu měl oficiálně až od druhé řady, kdy vystřídal Erica Johnsona (Whitney)
Kariéra: hrál ve filmech Payback, Robocop 2, Batman, nejdůležitější byla však role ďábla v Brimstone
-------------------------------------------------------------

Kobra 11 - Titulní píseň

1. dubna 2007 v 18:15 Kobra 11
♥ Znělka ze seriálu: Kobra 11.mp3 => Zdroj: http://serialy.mirekholy.net/M*A*S*H - Titulní píseň

1. dubna 2007 v 14:23 M*A*S*H
♥ Znělka ze seriálu: M*A*S*H.mp3=> Zdroj: http://serialy.mirekholy.net/