Sedmé nebe - Zajímavosti

13. dubna 2007 v 20:21 |  Sedmé nebe
Důležité místo v seriálu má výrazný etický a morální podtext. To bylo ostatně důvodem, proč Sedmé nebe získalo patří mezi seriály s největším počtem televizních ocenění. V průběhu jednotlivých řad se totiž dostává na tak zásadní témata, jakými jsou rasismus, války, drogy, alkoholismus, prostituce, těhotenství nezletilých, šikana ve škole nebo teroristické útoky.
Sedmé nebe se jako rodinný seriál dokáže docela hravě obejít bez nějakých čar a kouzel, příšerek a krve. Klíčovým se také stalo herecké obsazení. Stephen Collins a Catherine Hicks jsou ostřílenými americkými herci. Nutno dodat, že rovněž herecké výkony "dětských" představitelů jsou nesrovnatelné s jinými televizními projekty.
V seriálu vidíme sice krásně upravené městečko Glenoak, ovšem celé toto město je velká fikce. Tvoří je spousta exteriérových záběrů z několika různých měst. Krásný dům Camdenových je opravdovou stavbou ze dřeva a cihel, již majitel jednou do roka propůjčuje štábu pro natočení vnějších záběrů.
Všechny interiérové scény, jak to už v podobných seriálech bývá zvykem, se natáčejí v televizních studiích v Santa Monice a Malibu Beach. Každá místnost má jen tři stěny. Na místě, kde by obyčejně stála čtvrtá, jsou umístěny kamery.
Autorkou seriálu je Brenda Hampton, matka dvou adoptovaných dětí (seriály Blossom a Jsem do tebe blázen). Nápad napsat Sedmé nebe jí vnuklo několik rodinných sérií z padesátých let. Požádala slavného producenta Aarona Spellinga o setkání, vylíčila koncept svého "děcka" a tím se začala psát historie seriálu.
Přestože je seriál neobyčejně oblíbený, v podobnou rodinu ve skutečnosti nevěří. "Vyřešit všechny problémy? To se v reálném životě podaříopravdu jenom těžko," říká k tomu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama