Červen 2007Přátelé - Titulní píseň

30. června 2007 v 14:52 Přátelé
♥ Znělka ze seriálu: Friends.mp3 => Zdroj: http://serialy.mirekholy.net/

Čarodějky - Titulní píseň

30. června 2007 v 14:46 Čarodějky
♥ Znělka ze seriálu: Charmed.mp3 => Zdroj: http://serialy.mirekholy.net/

Stefanie - Fotogalerie

29. června 2007 v 16:38 Stefanie
-
-
-
-

Stefanie - O seriálu

29. června 2007 v 16:26 Stefanie
I u nás si našla seriálová zdravotní sestra Stefanie spoustu příznivců. V roli titulní sestry Stefanie se vystřídaly za celou dobu existence 3 představitelky. V letech 1995 až 2004 bylo natočeno celkem 330 dílů o průměrné délce 45 minut. Ten první viděli diváci v premiéře 15. května 1995. První Stefanie (její příjmení bylo Engel) si zahrála Kathrin Waligura. V roce 1997 ji nahradila Claudia Schmutzler se svou Stephanii Wildovou. Poslední byla Julia Hentschel a Fanny Stephan, po které se opět vrátila Claudia Schmutzler.
První Stefanie opustila seriál po svatbě. Druhá Stephanie se odmlčela po té, co otěhotněla. Fanny Stephan odchází po výpovědi, kdy ji navíc podvede její přítel. Vrací se opět Stefanie Wilde (druhá v pořadí), která končí tragicky. Přijde o život při nehodě. Nakonec se vrací Stephanie Engel, ze které se mezitím stala doktorka.
Seriál se v originále jmenoval Für alle Fälle Stefanie - Pro všechny případy Stefanie. Uvažovalo se i o dalších dvou. Buďto Stefanie - Schwester mit Herz - Stefanie - Sestra se srdcem nebo Stefanie - Eine Frau startet durch - Stefanie - žena, která začíná znovu. Tento název seriál nesl od 305. dílu, kdy se jako promovaná doktorka vrátila Stefanie Engel.
Stefanie dostala i dvě ceny. V roce 1996 byla vyznamenána Bavorskou televizní cenou a v roce 1997 se její tvůrci mohli radovat ze Zlaté kamery.


Bleskovka č. 1 - Ceny

16. června 2007 v 13:35 Bleskovky a diplomy pro Vás
Pro tiNNu:
Pro zuik:
Pro Nicoletu:
Pro Sweet Sue:
GRATULUJI VÁM!

Bleskovka č. 1

16. června 2007 v 12:51 Bleskovky a diplomy pro Vás
Bleskovka č. 1
1.) Kdo je na obrázku?
2.) Otec Moniky má 5 dcer:
- Lalu
- Lelu
- Lilu
- Lolu
- ????
Otázka: Jak se jmenuje pátá dcera?
3.) Kolik je 1 + 1 ??? :-D
Toť vše! Vyhrávají všechny správné odpovědi, dokud nenapíšu "Stop"!!!
----------------------------------------------------------------------------------------
.... BLESKOVKA UKONČENA!!!
Takto vypadá originální (neupravený) obrázek:
+ Odpovědi na otázky:
2.) Jmenuje se Monika
3.) 2 (aspoň doufám )

Pravá blondýnka - O filmu

3. června 2007 v 19:03 Pravá blondýnka
Český název: Pravá blondýnka
Originální název: Legally Blonde
Česká premiéra: 13. prosince 2001
Světová premiéra: 13. července 2001
Natočeno: USA 2001
Režie: Robert Luketic
Scénář: Karen McCullah-Lutz
Kamera: Anthony B. Richmond
Hrají: Reese Witherspoon (Elle Woodsová), Matthew Davis (Warner Huntington III), Selma Blair (Vivian Kensington), Luke Wilson (Emmett Richmond), Victor Gaber (professor Callahan), Raquel Welch (Windham Vandermarková), Ali Larter (Brooke Taylor Windham), Jennifer Coolidge (Paulette Bonafonté), Holland Taylor (profesorka Stromwellová)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 92 minut
Žánr: Komedie
Elle Woods /Reese Witherspoon/ je typická blondýnka! Růžová Barbína non plus ultra. Má všechno: je prezidentkou dívčího spolku Hawaiian Tropic, Miss červen ve školním kalendáři, je populární, rozhodně netrpí nedostatkem a především. je obdařena přírodní blond hřívou. Chodí s pohledným spolužákem Warnerem Huntingtonem III. /Matthew Davis/, a nepřeje si nic jiného, než být paní Huntingtonovou III. Jenže on má jiné plány: musí studovat Harvard a stát se právníkem! Co s naivní blondýnou! Řekne jí: "Hodlám být senátorem, proto potřebuji Jackie, ne Marilyn". a na studiích si nabalí samozřejmě seriózní tmavovlásku Vivian /Selma Blair/. Elle má zlomené srdce, ale jen tak se nevzdá. Přihlásí se také na Harvard a zrovna na práva, jen aby mu dokázala, že to také zvládne. Ona, která se vyzná daleko spíš v módě, společenské rubrice novin a organizaci party než v teorii státu a práva nebo ve finesách formální logiky. Jenže studium na elitní univerzitě není procházka růžovou alejí. Tam, kde jiní uspějí díky buď asketickému studiu, vrozené genialitě nebo i díky vlivnému tatínkovi, boduje nakonec Elle - ovšem až po mnoha docela pro ni trapných, pro diváky ale úsměvných karambolech - originálně svým přirozeným rozumem, šarmem, nedostatkem zbytečného respektu a schopností vyhmátnout klíčový detail. A v standardních životních situacích se Elle vyzná lépe než kolegové - budoucí intelektuální elita.

Překvapivě vtipná komedie "Pravá blondýna" je celovečerním filmovým debutem režiséra Roberta Luketice. Na paškál si bere předsudek o jednoduchosti a "jednoúčelovosti" blondýnek.
Nadějná mladá herečka Reese Witherspoon /Velmi nebezpečné známosti, Pleasantville - Městečko zázraků, Americké Psycho, Malý Nicky/ předvedla koncert v přeměně z naivní blondýnky v emancipovanou mladou dámu. Další mladý talent Matthew Davis (II) /Pearl Harbor/ je příslibem nastupujíci mladé "Holywoodské" generace.
Film získal cenu amerických teenagerů jako "Nejlepší film léta" v roce 2001 a porazil takové soupeře jako je Shrek a Zlatíčka pro každého.